"За комаром не ганяйся з топором" (народне прислів'я)

Категорія: Новини підприємства
Укуси комах, кліщів і … павуків – це неприємний «бонус» до довгоочікуваного тепла.

Ознаки укусів різних комах можуть бути дещо схожі одина на одну, але відрізняються розмірами, локалізацію та інтенсивністю реакції. 
Укус комара більшість сприймає легко, як червону пляму, яка свербить. Деякі людей можуть відчувати біль. Симптоми, зазвичай, проходять впродовж  кількох днів - це залежить від індивідуальної чутливості. 
Мошка кусає в тих же місцях, що й комар – в області рук, ніг, шиї, обличчя, часто – вух. Однак місце укусу мошки більше свербить та болить, може сильно набрякати та навіть викликати лихоманку.  
Кліщі найчастіще заповзають під одяг та «присмоктуються» до ніжних ділянок шкіри в області спини, живота і грудей. Тому щоразу після повернення додому варто зняти одяг та оглянути себе.
Укус мурахи зазвичай не залишає серйозних слідів. Відчуття печіння викликає мурашина кислота. У невеликих дозах це навіть корисно ))). 
Жалкі комахи жалять тоді, коли відчувають загрозу. Укус оси чи бджоли (інформація для тих, кого вони ще не кусали) окрім стрімкого болю викликають і миттєвий набряк. На жаль, у людей з алергією на бджолину отруту може виникнути важкий стан. Укус у горлі та роті може призвести навіть до смерті.
Останнім часом все частіше стаються укуси павуків, адже ареали їх поширення значно зросли. Це небезпечно тим, що людина може одразу й не відчути укусу і лиш пізніше, коли з’явиться біль, помітити дві маленьких, одна біля одної, крапки та набряк навколо них.  Окрім місцевої реакції можуть з’явитися і загальні симптоми отруєння. 
Комарі та мошка особливо докучають цього року. Зважте, численні укуси призводять не лише до появи місцевих реакцій, а й можуть викликати алергічну реакцію організму та навіть загальне отруєння. Перед тим, як йти до лісу, дізнайтеся що можна зробити, аби убезпечити себе від подібних неприємностей.
Що робити, якщо з’явилася реакція на укус : 
1. Зрозуміти яка комаха вкусила і убезпечитися від можливих повторних укусів.
2. Обробити рану антисептиком або промити великою кількістю чистої води та накласти пов’язку. 
3. Випити багато рідини (води чи чаю).
4. Якщо з’явилися симптоми алергії (сильний набряк та почервоніння, підвищена температура та лихоманка, спантеличеність чи запаморочення, нудота чи діареа, сильна сверблячка, аритмія …), слід невідкладно  звернутися до лікаря. А у разі ознак порушення дихання - негайно подзвонити у службу порятунку 101, виконати її рекомендації до приїзду допомоги та негайно доправити постраждалого до медичного закладу. 
26.05.2023 09:38 давність новини: 2 р.