Експлуатаційні ліси в угіддях ДП «Малинський лісгосп АПК» займають 84 відсотків усієї площі. Решта – це ті ліси, що виконують захисні та рекреаційно-оздоровчі функції, а також природно-заповідний фонд. Саме експлуатаційні ліси мають економічне значення для країни, адже призначені для отримання технічної деревини.
ДП «Малинський лісгосп АПК» Тетяна Іваненко зауважує: «Не можна забувати, що головною та кінцевою метою ведення лісового господарства, окрім соціальних та екологічних аспектів, є вирощування продуктивних та високотоварних лісових насаджень.»
Прохідна рубка є завершальним етапом низки рубок формування і оздоровлення у процесі вирощування лісу. У цьому процесі видаляються дерева, що відстали у зростанні, неліквідні, «двійчатка», або одне з двох близько розташованих. Це робиться для збільшення площі живлення та поліпшення умов зростання кращих дерев - таким чином підвищується товарність насаджень та скорочення термінів вирощування стиглої деревини.
«Цей вид рубання, - розповідає інженер із лісозаготівлі Тетяна Іваненко, - запроектовано фахівцями ДП «Укрдержліспроект» за результатами проведення лісовпорядних робіт, погоджено із Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, призначається та відповідно до фактичного стану відповідних насаджень - у деревостанах із високою повнотою. При проведення такої рубки є можливість для часткової заготівлі технічно стиглої деревини за рахунок відсталих у рості тонкомірних сортиментів. Відводи здійснюють відповідальні спеціалісти підприємтва.»
Давиденко, Олексій Андрійчук, Андрій Кондратенко, інженер із лісозаготівель Тетяна Іваненко позначають межі ділянки, вибирають та клеймують дерева для рубки.