Сім причин посадити калину

Категорія: Цікаво знати
Початок листопада видався теплим та дощовим - саме час посадити … гарну та корисну рослину. Калину!

Отже 7 причин посадити калину у своїй садибі:
1.Невибаглива рослина. Калина зустрічається в дикій природі і культивується садівниками. Особливо добре вона почуває себе у вологому ґрунті, але спокійно переносить і посуху, і зимові морози. Садівники часто вибирають для посадки цей чагарник через його численні корисні властивості.
2. Швидке зростання та скороплідність. Чагарник протягом сезону може виростати на метр. Цю властивість часто використовують, аби за короткий час озеленити ділянку. Крім того, калина добре переносить обрізку та формування. Збирати перші ягоди можна вже в наступному сезоні після посадки чагарнику. Молоді рослини плодоносять особливо добре. 
3. Цілющі властивості та широке використання. У народній медицині використовують всі частини рослини, кожна з них володіє унікальним оздоровчим ефектом. Ягоди калини мають найширше використання – як лікувальний засіб та харчовий продукт.
4. Хороший медонос. Цвітіння калини розпочинається наприкінці травня та триває майже три тижні. Ця культура забезпечує підтримуючий медозбір, який необхідний для весняного розвитку бджолосімей. 
5. Декоративність. Калина — справжня окраса саду. Сорти калини різняться формою і забарвленням квітів та листя. Ягоди можуть бути жовтого, червоного, пурпурного і навіть чорного кольору. Яскраві грона тримаються на гілках близько двох місяців.
6. Приваблює птахів. Ягодами калини взимку живляться здебільшого перелітні птахи. Інші ж поїдають яйця і личинки комах-шкідників, що живуть на рослині.
7. Оберіг для сім'ї. Українські календарні та родинно-побутові обряди певною мірою пов’язані із значною поширеністю калини на території України. Наприклад, коли ягоди калини прикрашають весільний коровай – до щастя молодят. …  Кущ калини біля материнської чи бабусиної домівки – це не тільки окраса. У ньому закладено глибинний зміст.
Люди кажуть:
Гарна калина, як рідна Україна.
Бузок і калина – пам’ять для сина.
Де калинові вінки, там часті гості парубки.
Де у дворі калина, там дружна родина.
Калинові пироги – здоров’ю не вороги.
Хто калину ламає – щастя не має.
Посадиш біля хати калину – будеш мати долю щасливу!
03.11.2023 13:15 давність новини: 201 дн.

Останні новини

09:17
Категорія: Оперативна інформація
10:27
Категорія: Новини підприємства
16:13
Категорія: Новини підприємства
16:06
Категорія: Новини підприємства
11:20
Категорія: Новини підприємства