Осіння окраса соснових лісів – верес.

Категорія: Цікаво знати
Назва цієї рослини так міцно закріпилася у свідомості полісян, як ніби вона - суто наша, поліська! Хоча три чверті усіх вересовищ зростає на території Шотландії!

У культурі Шотландії верес посідає чільне місце. З нього видобувають барвник для тканини-«шотландки», з якої шиють пледи та кілти. Також верес — головний компонент шотландського елю, перша згадка про який датована ще другим століттям до нашої ери! Цей напій, як і сам верес оспіваний Робертом Льюїсом Стівенсоном у баладі «Вересовий трунок». Верес – національна квітка не лише Шотландії, а й Норвегії. ... 
Полісянам верес теж подарував не тільки чарівні пейзажі. Вересовий мед – справжній скарб! Він дуже духмяний, терпкуватий, густий і насичено-бурий – дуже відрізняється від інших сортів меду. При кристалізації не стає повністю твердим. Ця його властивість відкриває широкі можливості до застосування у кулінарії та медицині. Верес – чудовий медонос! Квітне довго. А пік цвітіння припадає саме на вересень, коли більшість медоносів вже відцвітає. Отож маємо і назву місяця! 
Подібне походження мають й співзвучні топоніми. Скажімо, Поліссям протікає річечка Вересня (притока річки Уж), а на її березі –  поселення з  такою ж назвою. Цікаво, що село Вересня за часів російської імперії належало до Радомишльського повіту Київської губернії. … До 2020 село було у Поліському районі Київської області, що межував з Малинським – Житомирської. А зараз воно входить до Поліської селищної громади, що у Вишгородському районі. Навесні 2022 року село Вересня було окуповане рашистськими загарбниками … 
Ботанічна родина Вересових дуже велика! До неї належать й інші цінні для нас рослини: чорниця, журавлина, брусниця, мучниця, багно, … . Але верес – чемпіон із заселення, так званих, бідних земель! Зазвичай він облюбовує соснові ліси й торф’яні болота Полісся. Добре почувається і на сфагнових болотах, і на піщаних та супіщаних ґрунтах. Квітнучи, утворює справжні лілово-рожеві «моря» - вересові пустища.  А ви вже пили чай з вересовими квітами?!! Спробуйте – смачно!
05.09.2023 11:10 давність новини: 222 дн.

Останні новини

10:27
Категорія: Новини підприємства
16:13
Категорія: Новини підприємства
16:06
Категорія: Новини підприємства
11:20
Категорія: Новини підприємства
15:46
Категорія: Новини підприємства