Лісові «купелі» або лісотерапія, як повернення до витоків.

Категорія: Цікаво знати
Наші пращури, полісяни, жили лісом і лікувалися лісом. Йдеться про те, що сама атмосфера лісу допомагає організму у відновленні сил та здоров’я, не кажучи вже про застосування лікарських властивостей лісових рослин, грибів, ягід …

Полісяни, звісно ж, не єдині здавна зцілювалися «духом» лісу. До прикладу, японці й зараз практикують свою особливу філософію shinrin-yoku, що у перкладі означає «лісові ванни». Вона передбачає тривале (до 4 годин), тихе та повільне спацерування під кронами хвойних дерев без певної мети, виконуючи дихальні та розслаблюючі вправи, споглядаючи пейзажі та їх дрібні деталі. Головне у цьому – встановити духовний зв’язок з природою. Вчені світу дослідили, що shinrin-yoku допомагає позбутися багатьох проблем зі здоров’ям: знімає стрес, знижує артеріальний тиск, покращує сон, зміцнює імунну систему, покращує пам’ять, прискорює обмін речовин і сприяє очищенню організму від шлаків та токсинів … . І дотепер «лісові ванни» є невід’ємною частиною національної програми охорони здоров’я у Японії. 
Лісотерапія стає все більш популярною у сусідній Польщі, де діє й польське товариство Shinrin-yoku. Зокрема, психотерапевт Катажина Симоненко активно впроваджує лісотерапію у своїй професійній діяльності у Центрі оздоровлення при Національному парку «Пуща Біловезька». За її висновками,  ЛІС «запускає» здатність людського організму до самовідновлення. Цей  ефект дає повне занурення у ліс усіма своїми чуттями. 
P.S. Нагадаємо, що під час пожежонебезпечного періоду відвідування лісу заборонено, але завжди є можливість відпочинку на території рекреаційних пунктів.
29.06.2023 11:26 давність новини: 327 дн.

Останні новини

09:17
Категорія: Оперативна інформація
10:27
Категорія: Новини підприємства
16:13
Категорія: Новини підприємства
16:06
Категорія: Новини підприємства
11:20
Категорія: Новини підприємства