Лісолюбам на замітку

Категорія: Цікаво знати
І знову про прохідну рубку. Небайдужі лісолюби, які натрапляють на ділянки, відведені під прохідну рубку, часто звертають увагу на клеймовані пеньки або дерева і переймаються тим, що позначені до рубки дерева виглядають цілком здоровими. Авжеж так! Адже прохідна рубка – це остання рубка догляду за лісом перед рубкою головного користування і її призначення – це підвищення товарності деревостану, а отже й виходу ділової деревини. (Не слід забувати, що головною метою вирощування експлуатаційних лісів є отримання найбільшого зиску у якості деревини.)

Отже,   під час прохідної рубки вилучаються дерева, які мають вади стовбура та крони, так звані «дров’яні». Видаляють також і відстаючі дерева, що за час до проведення рубки головного користування можуть стати відпадом. Відбір дерев для рубання проводиться на усій ділянці з урахуванням рівномірного розміщення кращих дерев, які залишають, створюючи умови для збільшення їх приросту. Такі заходи сприяють поліпшенню складу, структури та підвищенню стійкості деревостану.
Насадження, що потребують проведення прохідних рубок (рубок догляду), у були визначені таксатором під час проведення польових лісовпорядних робіт у деревостанах із повнотою 0,9 та більше.  
На фото: лісничий Привітнянського лісництва Петро Грищенко, старший майстер лісу Володимир Олексієнко, майстри лісу Дмитро Кисельчук та Анатолій Михайленко здійснюють відведення під прохідну рубку.  
28.09.2023 16:45 давність новини: 152 дн.

Останні новини

15:46
Категорія: Новини підприємства
16:07
Категорія: Новини підприємства
13:15
Категорія: Цікаво знати
11:40
Категорія: Новини підприємства