Лісовідновлення та лісорозведення – пріоритетний напрямок діяльності лісогосподарського підприємства.

У 2022  році на зрубах  створено майже 140 га нових лісів. За останні 10 років дочірнім підприємством «Малинський лісгосп АПК» проведено лісовідновлення на більш як 1861 га площі. Витрати на створення 1 га лісових культур становлять  3408 грн власних коштів підприємства.

Щорічний середній обсяг суцільних зрубів по лісгоспу становить близько 176 га. На кожній ділянці, що вийшла з-під зрубів, проводиться комплекс лісовідновлювальних робіт:

Увесь комплекс робіт виконується під керівництвом досвідчених лісоводів.

1. Лісовідновлення та лісорозведення
2. Посадковий матеріал

Посадковий матеріал для здійснення  лісовідновлення підприємство вирощує на базі лісництв у кількості, яка повністю забезпечує потребу лісгоспу. Для цього створено тимчасові лісорозсадники, теплиці та короби, а також стаціонарну теплицю на базі Барвінківського лісництва – загальною площею 0,39 га. Вирощування посадкового матеріалу – це низка робіт: збір насіння (шишок та плодів), їх транспортування, переробка та зберігання, передпосівний обробіток ґрунту, висівання та догляд за сходами, сортування та облік сіянців. Усі ці роботи трудомісткі та потребують значних витрат. Собівартість однієї тисячі сіянців сосни звичайної становить близько 260 грн.

ДП «Малинський лісгосп АПК» використовує лише висококласний посівний та  посадковий матеріал, як основу для створення якісних лісових культур, а у подальшому – деревостанів. За результатами інвентаризації посадкового матеріалу у 2022 році у Малинському лісгоспі АПК вирощено понад 810 тис штук сіянців. Найбільше наявно основної лісоутворюючої породи сосни – близько  735  тис штук. Решта – листяні породи, які використовують для створення змішаних лісових культур.

3. Лісокультурна кампанія
4. Ручний та механізований догляд