Дочірнє підприємство "Малинський лісгосп агропромислового комплексу" Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Житомироблагроліс" (скорочено ДП "Малинський лісгосп АПК" ЖОКАП "Житомироблагроліс") розташований в північно-східній частині Житомирської області на території Малинського адміністративного району.

ДП "Малинський лісгосп АПК" був організований в 2000 році на базі лісів колективних сільськогосподарських господарств Малинського району.

Підприємство займається лісовідновленням, проведенням рубок головного користування та рубок формування та оздоровлення лісів, охороною і захистом лісів від пожеж, хвороб та шкідників, незаконних рубок.

Загальна площа лісового фонду ДП «Малинський лісгосп АПК» - 24934,4 гектара , в тому числі вкриті лісовою рослинністю землі 22336,7 гектарів (89,6%), із яких 8619,4га (38,6%) штучно створені ліси (лісові культури).

Не вкриті лісовою рослинністю землі - 1671,8га (6,7%), це в основному не зімкнуті лісові культури 839,3га (3,5%), зруби -357,6га (1,5%) і біогалявини - 184,3га (0,8%).

Нелісові землі - 925,9га (4%) представлені, в основному, болотами -748,6 га (3,0%), та трасами електромереж, газових ліній тощо - 120,6 га (1,0%).

Таким чином загальна площа лісових земель в лісгоспі становить 24008,5 гектарів (96%).

Найменування лісництв, місцезнаходження контор Адміністративні райони Площа, га
Барвінківське, с.Барвінки Малинський 6465,1
Ворсівське, м.Малин Малинський 5413,8
Недашківське, с.Недашки Малинський 6089,4
Привітнянське, с.Першотравневе Малинський 6966.1
Всього по лісгоспу:   24934,4
в т. ч. по адмінрайонах Малинський 24934,4

Згідно лісорослинного районування України територія лісгоспу відноситься до лісорослинної зони (лісогосподарської області) Полісся, Західно - і Центральнополіського (Західне Полісся, Центральне Полісся) лісогосподарського округу та Центральнополіського лісогосподарського району. Житомирська область належить до вологої, помірно теплої агрокліматичної зони і лежить у межах Західноукраїнської геоботанічної підпровінції.

Територія лісгоспу за характером рельєфу являє собою слабо хвилясту рівнину із загальним схилом на північний схід з наявністю невеликих горбів і незначних западин, обумовлених діянням льодовикових вод і нерівномірністю льодових відкладень. Середня висота над рівнем моря - 150м, з коливаннями від 130 до 170м. Клімат помірно-континентальний. Середньорічні температура повітря 6,6 гр.С., кількість опадів 642 мм, тривалість вегетаційного періоду 205 днів. Переважають вітри: взимку - західні, весною - південно-західні, влітку - південно-західні, восени - південно-східні, швидкість яких 3,4 м/сек.

За період багаторічних спостережень самі пізні весняні заморозки зафіксовані в кінці травня, перші осінні - в кінці вересня.

Головне завдання підприємства - відтворення і збереження лісів для сучасних і майбутніх поколінь.

Діяльність підприємства базується на екологічно орієнтованих принципах ведення лісового господарства та лісокористування

Безперервне, невиснажливе і раціональне використання лісових ресурсів

передбачає планомірне задоволення потреб виробництва і населення в деревині та іншій лісовій продукції, розширене відтворення, поліпшення породного складу і якості лісів, підвищення їх продуктивності, збереження біологічного різноманіття.