Допитливі лісолюби не могли не помітити між рядів молодих лісових насадженнях акуратно складені стоси хмизу. Це проби, закладені для обрахунку витрат на проведення рубки прочищення на окремій ділянці.

Раніше, у наших публікаціях, ми розповідали про комплекс рубок направлених на формування продуктивного насадження. Рубка прочищення -  це один з видів догляду, який проводиться у насадженні віком від 10 до 20 років. Адже насадженням основної породи стають конкурентами  дерева супутніх та другорядних порід, а також кущі. Аби не допустити ослаблення та загибелі дерев основної породи, важливо вчасно проводити рубки догляду та формування. Так прочищенню передує низка доглядів, зокрема, проведення освітлення у лісових культурах віком до 10 років –видаляють другорядні породи та кущі, які переважають у зростанні головну породу і перешкоджають доступу світла.

 

«Результатом рубки прочищення має стати рівномірне розміщення дерев головної породи, а значить і оптимальна площа живлення молодих деревець головної лісоутворюючої породи,» - розповідають фахівці ДП «Малинський лісгосп АПК» (помічник лісничого Світлана Соловей та старший майстер лісу Олександр Давиденко).

Варто зазначити, що в результаті проведення рубок як освітлення, так і прочищення –  відсутня заготівля будь-якої ліквідної деревини, яка б у результаті подальшої реалізації могла компенсувати фінансові затрати на їх проведення. Ці витрати, за умови раціонального господарювання, покриває прибуток від реалізації  деревини.

Завершальним етапом низки рубок формування і оздоровлення у процесі вирощування лісу є #прохідна_рубка – про цей вид рубки ми розповідали раніше у наших публікаціях.

Без своєчасного втручання у процес росту та формування дерев не можливо отримати насадження із максимальним  запасом головної породи та якісної деревини.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa