Експлуатаційні ліси в угіддях ДП «Малинський лісгосп АПК» займають 84 відсотків усієї площі. Решта – це ті ліси, що виконують захисні та рекреаційно-оздоровчі функції, а також  природно-заповідний фонд. Саме експлуатаційні ліси мають економічне значення для країни, адже призначені для отримання технічної деревини.

ДП «Малинський лісгосп АПК» Тетяна Іваненко зауважує: «Не можна забувати, що головною та кінцевою метою ведення лісового господарства, окрім соціальних та екологічних аспектів, є вирощування продуктивних та високотоварних лісових насаджень.»

Прохідна рубка є завершальним етапом низки рубок формування і оздоровлення у процесі вирощування лісу. У цьому процесі видаляються дерева, що відстали у зростанні, неліквідні, «двійчатка», або одне з двох близько розташованих. Це робиться для збільшення площі живлення та поліпшення умов зростання кращих дерев -  таким чином підвищується товарність насаджень та скорочення термінів вирощування стиглої деревини.

«Цей вид рубання, - розповідає інженер із лісозаготівлі Тетяна Іваненко, -  запроектовано фахівцями ДП «Укрдержліспроект» за результатами проведення лісовпорядних робіт, погоджено із Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, призначається та відповідно до фактичного стану відповідних насаджень - у деревостанах із високою повнотою. При проведення такої рубки є можливість для часткової заготівлі технічно стиглої деревини за рахунок відсталих у рості тонкомірних сортиментів.  Відводи здійснюють відповідальні спеціалісти підприємтва.»

На фото: помічник лісничого Ворсівського лісництва Світлана Соловей, майстри лісу Олександр Давиденко, Олексій Андрійчук, Андрій Кондратенко, інженер із лісозаготівель Тетяна Іваненко позначають межі ділянки, вибирають та клеймують дерева для рубки.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa