ДП «Малинський лісгоспа АПК» відвідала міжвідомча робоча група у складі  представників Державного агентства лісових ресурсів України, ДСНС України та Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс». Учасники робочої групи перевірили матеріально-технічне забезпечення лісової пожежної станції, а також ознайомилися з роботою системи моніторингу та раннього виявлення пожеж.

Про виконання комплексу протипожежних заходів на підприємстві доповів головний лісничий ДП «Малинський лісгосп АПК» Микола Мельник.

 

Для захисту лісів від пожеж в лісгоспі діє дві лісові пожежні станції 1-го типу. Вони укомплектовані трьома пожежними автомобілями, патрульним автомобілем УАЗ, шістьма тракторами з плугами ПЛ-75-15, повністю забезпечені пожежним інвентарем відповідно до діючих нормативів. В кожному з чотирьох лісництв є патрульні автомобілі, трактори з плугами ПЛ-75-15, ємності для води на 1200 л та автомобілі для перевезення працівників. У лісництвах сформовані також пункти зосередження пожежного інвентарю. Під час високого класу пожежної небезпеки у лісництвах організоване цілодобове чергування. Для попередження виникнення лісових пожеж та поширення вогню на підприємстві регулярно проводять догляд за мінсмугами та щороку створюють щонайменше 200 км нових мінералізованих смуг. Для оперативного виявлення загорянь у лісових масивах та швидкого реагування задля їх ліквідації встановлено три сучасні пожежно-спостережні вежі з камерами відеонагдяду, а також обладнано пункти відеоспостереження. На щоглах встановлено відеокамери із високими технологічними характеристиками. Завдячуючи потужному оптичному збільшенню і точному масштабуванню система забезпечує зовнішнє спостереження та контроль на довгій дистанції. Обертаючи відеопристрій на 360 градусів на пульті спостереження, черговий оглядає територію у радіусі від 10 до 30 кілометрів. Для оперативного обстеження угідь з височини фахівці підприємства використовують квадрокоптери.

 

Підсумовуючи огляд, начальник Головного управління ДСНС України у Житомирській області Ігор Нікітчук відзазначив високий рівень підготовки лісової охорони ДП «Малинський лісгосп АПК» до пожежонебезпечного періоду.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa