Знайомтеся. Пі́вники сибі́рські(Iris sibirica L.) багаторічна рослинародинипівникових, занесена доЧервоної книги України. «Хто ж не знає півників?» - скажете.  Так, саме півники сибірські стали основою для виведення з них селекціонерами чисельних декоративних сортів. Порівняно з дикими рослинами сортові сибірські півники більш високі ( до 120 см) та мають різноманітне забарвлення квіток, нерідко— двокольорове. Втім серед них є і карликові сорти.

Дикорослі ж -  заввишки до 80см, а квітки синьо-фіолетові і дуже запашні. Рослина є вологолюбною та морозостійкою.Ареал розповсюдження охоплює помірні області Євразії— відФранціїна заході доСибіруна сході. В Україні найбільші популяції знайдені наПоліссі, у Прикарпатті таЗакарпатті. Зрідка вид трапляється в лісостеповій і степовій зонах, а також Криму.

Рослина є дуже вразливою – до скорочення їх чисельності призвели викошування, осушення боліт, а також бездумне збирання на букети. Вид охороняють у заповідниках, зокрема, у найближчому до нас – Поліському. Популяцію півників сибірських примножують у Національному ботанічному саду ім. М. М. Гришка НАН України.

Скоро настане час цвітіння півників у лісах Малинщини … . Але побачити півники сибірські у дикій природі – велика удача! Як колись трапиться, не зривайте, а краще сфотографуйте і збережіть Україну красивою.

Фото – джерело https://uk.wikipedia.org/

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa