Більшість жителів Малинщини про таке хвойне дерево, як модрина, мало чули й мало знають. Як і бачили, то здебільшого окремі декоративні форми цього дерева. А між тим, модрина європейська – це господарсько цінна деревна порода. З огляду на це, фахівці Малинського лісгоспу АПК почали вводити модрину європейську у лісові культури, для початку - посіявши модрину для отримання власного садивного матеріалу.

На фото: інженер лісових культур Олена Мугир, помічник лісничого Барвінківського лісництва Олександр Адамович, майстер лісу Ігор Кондрачук під час посіву модрини.

По своїй міцності деревина модрини рівняється з дубом і володіє багатьма корисними властивостями. Вироби з модрини довговічні: володіють високою міцністю, не бояться вологи, а також стійкі до гниття – цьому запобігає високий вміст камеді.  Цікаво, що Венеція стоїть на палях саме з модрини.  Поєднання красивої текстури з високою твердістю і міцністю дозволяє широко використовувати модрину в якості оздоблювального матеріалу: дошка обрізна, дошка для підлоги, вагонка, терасна дошка та ін.

З кожним роком розширюється сфера застосування не лише деревини модрини - хвоя і кора використовуються для виготовлення лікарських препаратів.

Дерево модрини має й неабияку декоративність. М’яка хвоя розташована у пучках по 30–40 штук, тому виглядає «пухнастою». Навесні дерево вбране у ніжно-зелений, а восени – в золотисто-жовті відтінки. Модринові ліси в минулому в значній мірі були поширені в багатьох районах європейської частини країни і в Західній Європі. Зараз здебільшого у вигляді домішок.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa