Попри війну та перестороги – лісокультурна кампанія у Малинському лісгоспі АПК відбулася. Віддані своїй справі працівники лісгоспу провели підготовку ґрунту та посадили нові лісові культури. Адже лісовідновлення залишається пріоритетним напрямком діяльності лісогосподарського підприємства.

На кожній ділянці, що вийшла з-під зрубів, проводиться комплекс лісовідновлювальних робіт:

• механізована підготовка ґрунту, що є однією з головних умов високої приживлюваності посадкового матеріалу;

• передпосадковий обробіток саджанців задля підвищення його стійкості до хвороб та шкідників;

• висаджування вручну за допомогою меча Колесова;

• догляд за лісовими культурами та доповнення (при необхідності).

Посадковий матеріал для здійснення лісовідновлення підприємство вирощує на базі лісництв у кількості, яка повністю забезпечує потребу лісгоспу. ДП «Малинський лісгосп АПК» використовує лише висококласний посівний та посадковий матеріал, як основу для створення якісних лісових культур, а у подальшому - деревостанів. Лісокультурна кампанія розпочинається з підготовки сіянців. Під час підготовки сіянців до висадки велика увага приділяється їх захисту від хвороб та шкідників сучасними ефективними методами. Дотримання технології посадки, як і ретельне виконання підготовчих робіт, має великий вплив на приживлюваність та швидкість зростання сіянців.

Фахівці ДП «Малинський лісгосп АПК» контролюють техніку та якість висадки, а також здійснюють технічне приймання  висаджених культур на кожній конкретній ділянці. Адже якість посадки лісових культур – це запорука майбутнього здорового лісу.  

                                                                       

На фото: сіянці сосни після викопки з розсадника, обробіток ґрунту трактором  МТЗ-82 та плугом ПЛ-70 у Барвінківському лісництві

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa