Сильні пориви вітру та буревії, що пройшли Поліссям та іншими територіями України пошкодили значні ділянки лісу. Не обійшло лихо й угіддя Малинського лісгоспу АПК: були повалені та вивернуті окремі дерева та куртини на території усіх чотирьох лісництв. Своєчасно виявити та розчистити пошкоджені ділянки – таке завдання стоїть перед лісівниками. Тож обстеження та означення масштабів заподіяного негодою проводить спеціально створена комісія, у складі якої провідний інженер-лісопатолог Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства "Вінницялісозахист». 

Юрій Дворакіський, провідний інженер-лісопатолог ДСЛП "Вінницялісозахист»: «У першій половині січня місяця відбулося пошкодження      насаджень стихійним лихом – внаслідок сильних поривів вітру відбувся вітровал та вітролом. Проводимо лісопатологічне обстеженнґя насаджень. Знаходимося в ДП «Малинський лісгосп АПК». Пошкоджені дерева сосни та осики - дерева вивалені із корінням, підривом кореневої системи, нахилом стовбура більше 30 градусів, злам стовбура. Дерева відносяться до 4ї та 5ї категорії стану і потребують прибирання під час проведення санітарної рубки. В даному насадженні відбулося пошкодження нерівномірно, в деяких місцях групове та поодиноке пошкодження. Провівши обстеження можна сказати, що тут, окомірно, буде приблизно 30 кубометрів з гектара. Тут в основному пошкоджені сирі дерева сосни. Весною вони стануть місцями масового розмноження стовбурових шкідників,  тому потребує проведення санітарного рубання вибіркового.»

Крім того, після висихання вітровальної та буреломної деревини, крон дерев, такі ділянки стають надзвичайно пожежонебезпечними, а деревина з часом втрачає товарні якості.

Тетяна Іваненко, інженер із заготівлі: «Зараз ми були на ділянці Ворсівського лісництва і там спостерігали вітровальні сироростучі дерева сосни звичайної.  Наша ціль, аби вона не посохла, потрібно її своєчасно прибрати. Ось ми прийшли на ділянку тут зовсім не таке насадження – сухостійне Це - деревина низькосортна. Тут буде більше дров’яних матерів. Після того, як пройшов вітровал, ми намагаємося якнайшвидше обстежити усі насадження і використати деревину, яка пошкоджена якомога ефективніше.»

    За результатами обстежень складено відповідний Акт лісопатологічних обстежень. На підставі цього Акту та відповідно до «Санітарних правил в лісах України» рекомендоване проведення санітарно-оздоровчих заходів, а саме «санітарне рубання вибіркове». А в подальшому будуть підготовлені матеріали відводу для виписки лісорубних квитків.

Відео: https://youtu.be/H08vzR5ZtyM

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa