Минулого року ми розповідали про те, як проходить осіння лісокультурна кампанія на прикладі саме цієї ділянки, що у 27-му кварталі Ворсівського лісництва. Адже вона розташована вздовж траси Малин-Житомир, приблизно на 10 –му її кілометрі, тому результати усього комплексу лісогосподарських заходів тут видно, як на долоні. Ось так за рік підросли висаджені восени 2020-го лісові культури.

Тож у листопаді минулого року на цій ділянці, після суцільної рубки, провели лісовідновлення. Нове насадження створили за «класичною» для нашого регіону схемою – на сім рядів сосни три ряди берези (7с+3б). Таке змішування сприяє утворенню більш розмаїтого та подібного до природнього лісу. Новостворене насадження захистили протипожежною мінералізованою смугою, а від дороги ще й обсадили червоним дубом, який швидко створить природну кулісу від вітру та суховіїв.

Та мало посадити! Розчищена територія одразу заросла б травою та швидкоростучими кущами, які заглушили б основні лісові культури, якби за ділянкою не доглядали. Сапання та видалення бур’янів, викошування міжрядь покращують доступ сіянців до світла та дають можливість «піднятися». Аби насадженню не дошкуляли шкідники, для новоселів-шпаків повісили штучні гніздівлі. А мурахі, як по замовленню, вже нагорнули собі мурашник на краю ділянки – хазайнують!

Та навіть зараз тут здається порожньо – це, якщо не придивлятися. Якщо ж зупинитися і нахилитися до землі, то ви побачите, як зміцніли за цей рік наші сіянці!

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa