Вже цієї суботи, 7 серпня, мисливська братія розпочне сезон полювання на пернатих, а значить, що ще тисячі людей, окрім туристів і грибників, рушать до лісу – навантаження на екосистеми зросте у рази. Попри це полювання – це не бездумний відстріл звірини та птаства, не посиденьки із чаркою, а особливий етикет та ціла культура! І в цій культурі - бережливе ставлення до лісу, як середовища, де мешкають тварини. Тож справжній мисливець поводить себе у лісі відповідально.

Нагадаємо основні правила перебування у лісі (тим паче, що зберігається висока пожежна небезпека!):

  1. Для безпечного відпочинку та зібрань обирайте спеціально створені для цього рекреаційні майданчики.
  2. Розводьте багаття лише в облаштованих для цього місцях і не залишайте вогонь без нагляду!
  3. Не залишайте у лісі сміття! Склянки, просочене мастилами ганчір’я, недбало кинутий сірник чи недопалок можуть стати причинами загорянь, пластик забруднює середовище, упаковка від харчових продуктів може стати смертельною пасткою для звірів, а самі залишки їжі - виявитися отруйними для диких тварин.

Відповідно до за порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу: з громадян - від 85 грн до 255 грн, з посадових осіб - від 255 грн до 850 грн. За знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до пожежі або її поширення на значній площі, передбачений штраф: з громадян від 255 грн до 850 грн і з посадових осіб - від 595 грн до 1020 грн. Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин, руйнування майна караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

P.S. І «ні пуху – Вам, ні пера»!

Адміністрація ДП «Малинський лісгосп АПК»

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa