Вирощування лісу не зводиться до самої лише його посадки. За майбутнім лісом потрібно доглядати, особливо у перші три роки. А ви про це знали?!

Догляд за лісовими культурами — це комплекс агротехнічних і лісівничих заходів, спрямованих на поліпшення умов приживлюваності й росту культивованих порід (поліпшення фізичних властивостей ґрунту, зменшення випаровування з його поверхні, видалення трав'яної та небажаної деревної рослинності, збагачення ґрунту елементами живлення).

Зараз саме час догляду – ручного та механічного. Після великої кількості опадів настало тепло і молоді насадження заростають. Тому у рядах з висадженими молодими культурами проводять розпушування ґрунту з одночасним видаленням трав’яної рослинності – сапають. У міжряддях рослинність скошують, видаляючи поросль малоцінних порід. Такий догляд усуває «суперників» лісових культур – покращує режим їх освітлення і живлення, а значить створює сприятливі умови для їх зростання. У комплексі догляд за лісовими культурами скорочує строки зімкнення та переведення насадження у покриту лісом площу.

Це - робота непроста і виснажлива. Велику роль відіграють погодні умови, рельєф місцевості, вага оснащення та багато іншого. Наприклад, робота із сікором та іншими механізмами потребує не лише суворого дотримання техніки безпеки, а й певної витривалості. На фото сікористи Сергій Мірошник та Володимир Алфьоров розчищають міжряддя на ділянці у 26 кварталі Ворсівського лісництва.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa