Укуси кліщів та гадюк – це те, що загрожує під час роботи у лісі в теплу пору. Тому просвітницька лекція для працівників ДП «Малинський лісгосп АПК» щодо цих небезпек, була дуже корисною. 

Зокрема, провідний інспектор місцевого відділу Державної служби з надзвичайних ситуацій капітан Іван Буханчук розповів про те, що ймовірність бути вкушеним гадюкою у лісі з підвищенням температури зростає і дав поради, як попередити нещасний випадок. Наприклад:

• У ліс порібно одягати довгі штани із цупкої тканини та високі черевики. Штани бажано заправити у взуття.

• Перевіряти місце зупинки - пошурхотіть чи постукайте палицею. Це відлякає змію.

• Не торкатися неперевірених предметів руками. Змії часто ховаються в старих пеньках, під каменями або стовбурами дерев.

• Якщо побачили змію, не можна робити різких рухів. Потрібно або завмерти й зачекати, поки вона відповзе, або без різких рухів відійти у бік.

Лікар-інтерн загальної практики Анастасія Романенко розповіла про те, як убезпечити себе від укусів кліщів, та можливі наслідки укусів. Фахівець зауважила, що не слід нехтувати допомогою лікаря, коли місце укусу має ознаки так званої «мішені», що буває у випадку інфекційної  хвороби, яку переносить кліщ. Також лікар нагадала про можливість кожного бажаючого щепитися від вірусу  COVID-19.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa