«Спалювання сухої рослинності та необережне поводження з вогнем – найбільш поширені причини пожеж, що стаються навесні. Про це свідчить багаторічний досвід їх гасіння,» - зазначає Іван Ковальчук, інженер із захисту лісу ДП «Малинський лісгосп АПК». Тому підготовка до пожежонебезпечного періоду – головне завдання лісівників у період настання тепла.

      Відповідно до наказу по підприємству «Про наслідки пожежонебезпечного періоду 2020 року та завдання по підготовці до пожежонебезпечного  періоду в  2021 році» здійснюється комплекс робіт задля попередження стихійного лиха:

      У лісництвах завчасно поновлюють комплектацію лісових пожежних станцій та пунктів збереження протипожежного інвентарю, а спеціально створена комісія перевіряє готовність усього обладнання та техніки.

 

При цьому велику увагу приділяють модернізації існуючих методів та впровадженню новітніх технологій. Так, у минулому році для оперативного виявлення загорянь у лісових масисах підприємством було встановлено сучасну пожежно-спостережну вежу з камерою відеонагдяду, обладнано пункт відеоспостереження, додатково придбано автомобіль для патрулювання лісових масивів у пожежонебезпечний період. Серед інших підготовчих заходів – організація добровільних пожежних дружин, очищення і поглиблення протипожежних водойм та постійна роз’яснювальна робота з-поміж населення.

 

     Щороку на охорону лісу від пожеж підприємство витрачає чималі зусилля та значні кошти. Однак, це не дає гарантії повної безпеки, адже щоразу загоряння виникає там, де має місце людська байдужість та недбалість. Тому колектив підприємства «Малинський лісгосп АПК» звертається до усіх жителів Малинщини з проханням бути пильними і не вдаватися до псевдо прибирання спалюванням – наслідки можуть бути непередбачуваними!

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa