За традицією шпаківні прийнято розвішувати в Міжнародний день птахів – 1 квітня.  Але насправді шпаки прилітають дещо раніше –  розвідують місця для гніздівлі. Тому штучні гніздівлі у лісгоспі виготовляють заздалегідь – щорічно щонайменше 300 штук (по кілька на одну новостворену ділянку лісу).

У столярів-верстатників Василя Кононського та Василя Милашевського цей процес вже налагоджений і нагадує конвеєр. І дарма, що шпаківні «нерозцяцьковані», бо саме такі потрібні птахам – з натурального матеріалу, мало примітні і «правильні». Що означає «правильні»? - Виготовлені за розмірами зручними саме для родини шпаків, а не птахів інших видів.

Користь від шпаків у лісі загальновідома і беззаперечна – не дарма ж їх називають «санітарами». Навесні за день дорослий шпак може з’їсти до 200 г комах. Вигодовуючи пташенят, шпаки знищують личинок комах-шкідників, чим дуже допомагають лісівникам.  Тому вже скоро, з початком лісокультурної кампанії, штучні гніздівлі будуть розвішані навколо нових ділянок лісу.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa