У всьому світі стурбовані не лише зменшенням кількості джерел прісної води, а й темпами скорочення розмаїття прісноводної фауни та флори.

ДП «Малинський лісгосп АПК» робить свій вклад у збереження водних ресурсів Малинщини, взявши на себе природо-охоронні зобов’язання по об’єктах природно-заповідного фонду, до складу яких входять водойми та болота, розташованих на території угідь підприємства.

Заказники "Гамарня", "Ворсівський", "Лумлянський" – це, переважно, водні плеса водосховищ  на річках  (відповідно) Ірша, Візня та Різня. Соснові насадження, що підходять майже до води, та роздоле водне плесо створюють характерні для Полісся мальовничі крайобрази. Ліс на берегах водойми має особливий  мікроклімат - його повітря,  насичене цілющим запахом хвої, завжди утримує приємну вологість.

Окрім того, що водосховища є частиною єдиної гідрологічної системи, завдяки якій зберігається сприятливий водний баланс в екосистемі, і водойми, і навколишні ліси, є місцем зростання рідкісних червонокнижних видів рослин. Це - сальвінія плаваюча, лілія лісова, любка дволиста, коручка морозниковидна, гніздівка звичайна. Заказник "Гамарня" створено у 2017 році. Заказники  "Ворсівський", "Лумлянський" - у 2019-му. Частина території заказників розташована у межах Ворсівського лісництва. Відповідно - 16,5 га , 22,8 га та 1,7 га.

Заказник «Багно» розташований у 8 кварталі Ворсівського лісництва на площі 36,2 га і являє собою заболочені чорновільхові ліси і відкриті болота. Створений у 2012 році з метою охорони та збереження рослинно-тваринних комплексів характерних цій місцевості: водоплавних птахів (зокрема, кряква звичайна) і звірів (бобер, видра річкова, остання занесена до Червоної книги України), а також червонокнижної рослини – гніздівки звичайної.

Останні оцінки показують глобальне зниження рівня біорізноманіття. Вважається, що близько 40% світових популяцій рослин і тварин живуть та розмножуються у водно-болотних угіддях, існування більшості видів риб та амфібій можливе лише в межах озер, річок, боліт. Водойми також є надзвичайно важливими територіями для птахів, зокрема для мігруючих водоплавних видів.

Та для збереження водно-болотних угідь і , загалом, водних ресурсів замало лише охорони заповідних територій. Кожне джерело, струмок, річечка, болото та озеро наразі потребує дбайливого ставлення кожного.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa