Чи доводилося Вам бачити у лісі, в молодняках, такі стоси? Вони знаходяться на пробній площі, що є еталоном для здійснення рубки догляду на всій ділянці. На ній проводиться відбір дерев для рубок освітлення і прочищення.

Рубки освітлення проводяться для формування деревостанів бажаного складу та густоти, забезпечуючи таку участь головної породи у деревостані, яка відповідає конкретним лісорослинним умовам  та призначенню створюваного деревостану. Прочищенням формується склад та рівномірне розміщення дерев головної породи. Таким чином досягається оптимальна структура майбутнього деревостану та співвідношення у ньому окремих порід.   Саме тому рубки догляду в молодняках проводяться шляхом періодичного вирубування дерев, подальше збереження яких у складі насаджень недоцільне. Щорічно на підприємстві проводять значний обсяг таких рубок догляду майже 60 га на рік.

Рубки догляду є важливою складовою комплексу робіт направлених на формування високопродуктивних, стійких до зовнішніх впливів насаджень. У стиглому віці  насадження мають утворити експлуатаційні ділянки з максимальним запасом високоякісної деревини для рубок головного користування. Зазначимо, що значна частина насаджень - щонайменше третина - вирощується для виконання інших важливих функцій - вітрозахисної, водоохоронної та рекреаційної.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa