Ось такі сосонки виросли в одному з обходів Василя Сороки, майстра лісу Привітнянського лісництва. Тішиться Василь Миколайович: «Праці у них вкладено чимало – вирощували сіянці, готовили ґрунт під посадку, садили, доглядали. Щороку сапали, поки були малими, тоді обкошували, аж до тих пір поки сосни піднялися і зміцніли.»

Такі «пухнасті красуні» в угіддях лісгоспів часто спокушають деяких «підприємливих» людей на лісопорушення – незаконну вирубку. Для попередження самовільних рубок та задля виявлення правопорушників лісовою охороною ДП «Малинський лісгосп АПК» проводяться профілактичні рейди.

Адже за незаконну вирубку хвойних дерев у передноворічний період передбачається адміністративна відповідальність за статтями 65 та 66 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накладається адміністративне стягнення у вигляді штрафу. - від 510 до 1020 гривень. Окрім цього нараховується сума збитків за кожне незаконне зрізане дерево. Ця сума залежить від діаметра пня – від 498 до 2255 гривень. 

Тож, будь-який з цих штрафів перевищує середню ціну  на новорічне деревце, яке можна придбати легально. Так, придбати сосну висотою до 1 метра у Малинському лісгоспі АПК коштує 57 гривень, від 1м до 1,5м -  69 грн., до 2 метрів – 111 грн, 2 м – 150 грн.  До того ж планова заготівля новорічних дерев не шкодить довкіллю – сосни та ялини, які призначені для реалізації, вирощуються на спеціальних плантаціях або заготовлені під час рубок догляду за лісом.

Тож, аби лісопорушення не зіпсувало святкового настрою, лісова охоронаМалинського лісгоспу АПК застерігає населення від самовільних рубок ялин та сосен. Натомість пропонує купити новорічне дерево на спеціальних торгівельних майданчиках, де вони мають легальне походження.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa