Щороку працівники ДП «Малинський лісгосп АПК» виготовляють та розвішують годівнички – взимку, а на весні - шпаківні. Це одночасно: і турбота про птаство, і оздоблення, і екологічне просвітництво. Тому нова Всеукраїнська акція «Нагодуй птахів взимку» не стала для нашого колективу новою, але ми із радістю до неї долучаємося, аби цей рух ставав усе більш популярним. Адже не секрет, що більшість дрібних птахів гинуть взимку не від холоду, а від голоду. Для підтримки достатньої температури тіла, вони витрачають багато енергії, яку отримують з їжі. Врятувати птахів від голодної смерті – просто: розвісити годівнички і не забувати поповнювати їх підходящим кормом.

Як тільки-но застуденіло, в обійстях  наших лісництв та навколо центральної садиби втасновили годівнички - їх цього року знову побільшало. До виготовлення "їдалень" для птахів наші майстри підійшли з видумкою. Але з усіх моделей вибрали ті, які будуть найбільш зручними для птахів – щоб залітати було зручно і щоб корм не засипало снігом. Ще порожніми їх провідала «розвідка» - чиє куди гукати пташиний гурт. Тому ми довго не зволікали – і гайда розвішувати сало та насипати зерно.

Чим краще годувати? Пшениця, ячмінь, просо, овес, зерно кукурудзи, насіння кавуна, дині, гарбуза та кабачків, черствий хліб дрібними скибками і, звісно ж, САЛО! Але тільки не солоне!  

Вдома годівничка на вікні, балконі, у дворі чи по-під вікнами – це ще й розвага, привід відволіктися від телевізора, комп’ютера чи телефона, зробити прогулянку на вулицю. Завжди цікаво спостерігати за сновиганням синичок або галасливою компанією горобців у годівничці. А яка цього року годівничка у вас? І які пташки до неї прилітають? Поділіться!

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa