Ця ділянка лісу Малинського лісгоспу АПК, що у 27-му кварталі Ворсівського лісництва, привертає увагу, адже розташована обабіч траси Малин-Житомир, приблизно на 10 кілометрі - за поворотом на Горинь. Зараз, здаля вона здається порожньою, але це лише здаля …  Їдучі повз цю ділянку, зупиніться і придивіться – побачите маленькі деревця.  На прикладі цієї окремої ділянки можна розглянути, як відбувається процес лісовідновлення.

Влітку цього року, і це багато хто помітив, тут було проведено суцільну санітарну рубку. У більшості спостерігачів вирубування лісу викликає негативні емоції. Але такий захід був необхідний через враження насадження верхівковим короїдом більш як на 80 відсотків. Після розчищення ділянки було проведено підготовку ґрунту. І ось, коли настали сприятливі погодні умови, проводиться, власне, посадка. В умовах зміни клімату, коли весни стали посушливими, лісокультурна кампанія все частіше розпочинається вже з осені  – у ґрунті ще достатньо вологи, а тепла погода дає час для укорінення посадженого. Садять зовсім маленькі однорічні сіянці, вирощені у місцевому лісовому розсаднику. Саме у такому віці рослини мають високу приживлюваність. Від дороги новостворене насадження відділяють трьома рядами червоного дуба. Ця порода швидко росте, утворюючі протипожежну та вітрозахисну «кулісу», оберігаючи основні лісоутворюючі породи - сосну та березу. Їх садять за схемою: три ряди берези/сім рядів сосни. Таке змішане, хвойно-листяне, насадження є найбільш подібним до природного, тому більш стійким до шкідників та хвороб.

Чому знову сосна? – спитаєте. Це та порода, яка природно зростає і добре вирощується у штучних насадженнях на малородючих супіщаних і піщаних ґрунтах нашого регіону. Тому, коли йдеться про ліси, господарського призначення, важливе вирощування найбільш універсальної, у екологічному та промисловому сенсі, породи.

Висадити ліс – це лише початок низки робіт з його вирощування.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa