Це - наші друзі, як ми їх називаємо, «Клуб юних любителів лісу» - сьомий клас Малинівської школи. Цього року ми знову звернулися до них по допомогу. Адже так вправно збирати жолуді, як вони,  не може ніхто! До того ж, алея з червоних  дубів, які вже дають добірний врожай – прямо попід вікнами школи.

Олена Мугир, інженер з лісових культур ДП «Малинський лісгосп АПК», нагадала школярам особливості дуба червоного та розповіла про значення збору якісного посівного матеріалу. 

Сіянці з жолудів, що були зібрані хлопцями і дівчатами минулого року, вже зростають у розсаднику Ворсівського лісництва. Вони гарно зійшли, набрали сили та готові до лісокультурної кампанії наступного року. Цьогорічний жолудь пройде обовязкову  перевірку на якість та зберігатиметься до весни.

Нагадаємо, що дуб червоний, як культура, увійшов у використання лісівниками України не так давно. Його здебільшого висаджують як захисну смугу до основних лісових культур – його щільна листяна крона створює бар’єр на шляху вогню та суховіїв. Та й поживний жолудь червоного дуба до смаку лісовій звірині.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa