Україна ще не встигла оговтатися від наслідків лісових пожеж, що навесні зачепили майже усі регіони, а найбільше вирували на Поліссі, де найбільша лісистість. І ми вже перед новою небезпекою – цього літа аномальна спека та суша у лісі створюють високий рівень пожежної небезпеки. За таких обставин відвідування лісу - «по гриби-ягоди» та на відпочинок - може призвести до нової хвилі загорянь. Адже у більшості випадків причинами лісових пожеж стає необережність у поводженні з вогнем, порушення правил пожежної безпеки та засмічення.

За словами інженера з охорони лісу Івана Ковальчука, складність охорони лісу від пожеж у Малинському лісгоспі АПК полягає у тому, що угіддя підприємства розташовані на території всього району, межуючи із городами, земельними наділами жителів сіл, землями сільськогосподарського призначення. «Кожної весни та восени ми перебуваємо у тривожному очікування того, що почнеться спалювання торішньої трави або стерні, а ми мусимо пильнувати і гасити ці підпали, аби не впустити вогонь у ліс. Наші працівники застерігають людей від такого «господарювання», роз’яснюючи те, якої шкоди воно може завдати природі та лісу. Звісно, що ми проводимо й застережні заходи. Наприклад, оборюємо лісові масиви, відділяючи ліс від полів та доріг мінералізованими смугами. Цього року ще до початку пожежонебезпечного періоду оновили майже 500 кілометрів мінсмуг та зробили близько двохсот кілометрів нових. Усі наші підрозділи повністю забезпечені протипожежною автомобільною технікою та знаряддям для гасіння пожеж, постійно оновлюють її склад,» - розповідає Іван Андрійович. – Але, попри усі наші заходи, велике значення у збереженні лісу від вогню має свідомість кожного мешканця Малинщини та обережність у поводженні із вогнем.»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тому перебуваючи у лісі чи поблизу нього, слід виконувати прості, але важливі, правила: 

  1. Перше стосується розведення вогню. Кострище має бути облаштоване на розчищеному від лісової підстилки у радіусі 1 метра ґрунті (ні у якому разі не на торфовищі). Вогнище слід відділити – окопати чи огородити негорючими матеріалами. Перед тим як покидати місце відпочинку багаття слід надійно погасити та злити водою.

Не розводьте вогонь у суху та спекотну погоду, що з великою ймовірністю може призвести до трагічних наслідків!

2. Паління у лісі. Ніколи не кидайте на землю сірників та недопалків.

3.Розваги у лісі. Не розважайтеся у лісі піротехнікою – бенгальськими вогнями, петардами тощо; наглядайте за дітьми, не давайте їм бавитися з вогнем та сірниками.

4. «Господарювання». Не підпалюйте суху траву на узліссях та на галявинах. Вогонь на відкритій місцевості, особливо у вітряну погоду, складно зупинити. Якщо Ви побачите, що це роблять інші, спробуйте їх зупинити, пояснивши як це небезпечно.

5. Залишати сміття у лісі – заборонено! Про те, куди його зібрати, подбайте заздалегідь. Адже залишки паливно-мастильних матеріалів та інші легкозаймисті речовини, скло, яке створює «ефект лінзи» при потраплянні на нього сонячного проміння,  можуть спричинити загоряння.

З оголошенням найвищого 5 класу пожежної небезпеки відвідувати ліс (пішки чи на транспорті) ЗАБОРОНЕНО! Памятайте, що відповідно до положень Закону України «Про пожежну безпеку», виконання Правил пожежної безпеки в лісах України є обов’язковими для усіх громадян! За дотриманням цього цілодобово наглядають рейдові бригади лісової охорони. За порушення вимог законодавства на фізичних осіб накладається штраф розміром від 90 до 270 доходів громадян. На сьогодні це складає від 1500 до 4600 гривен. Штраф від 270 до 900  неоподатковуваних мінімумів ( 4,6 тис – 15,3 тис грн - залежно від масштабу збитків) доведеться сплатити у разі пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем. Але ніщо не відшкодує втрати, які може нанести вогняна стихія. Це не лише матеріальні збитки  - у пожежах гинуть як рослини, так і тварини, іноді стаються й людські жертви. Тому пильність – понад усе! Якщо Ви помітили загоряння, не залишайтеся байдужим і не зволікайте! Телефонуйте на «гарячу лінію» ДП «Малинський лісгосп АПК» з мобільного - 0678210240 та повідомляйте у службу порятунку 101.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa