Лісокультурна компанія змінилася у часі доглядом за молодими лісовими насадженнями. Особливої уваги потребують дво- і трирічні культури. Знищення бур’янів, трав’яної рослинності у рядах та міжряддях, порослі малоцінних порід забезпечує сприятливі умови для зростання основної лісоутворюючої породи. Особливості догляду за лісовими культурами перших років у різних умовах лісозростання розглянули під час семінару 16 червня, що відбувся на базі Ворсівського лісництва. У заході взяли участь лісничі, помічники лісничих та старші майстри лісу, керівництво підприємства, фахівці лісового відділу. Учасники оглянули ділянки лісових культур різні за схемами змішування, що створені на зрубах кількох останніх років.

Було оцінено якість проведених робіт та результати застосування механізованого та ручного догляду на різних ділянках, оскільки до кожної з них потрібен окремий підхід в залежності від віку культур та ступеню забур’яненості. Зокрема культури 2017 року, що розташовані у 27 кварталі Ворсівського лісництва, потребують суто механізованого догляду. Учасники також зважили вплив вчасного догляду та його якості - роботи сапальниць та сікористів - на стан культур.


Під час семінару було приділено увагу безпеці та умовам праці – технічному оснащенню, спецодягу та захисному спорядженню сікориста. У Малинському лісгоспі АПК усі ці елементи мають відповідні сертифікати. Кожен працівник, котрий виконує роботи по догляду за лісовими культурами, забезпечений індивідуальною аптечкою. У її вміст, окрім медичних засобів основного переліку, входять й репіленти.
Довідково: на початок літа механізованим та ручним доглядом охоплено 55, 6 га лісових культур.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa