Ймовірність бути вкушеним гадюкою у лісі з підвищенням температури зростає. Чому? У спеку плазуни перестають бути активними. Тому їх легко не помітити та наступити. Отже, не можна втрачати пильність, особливо людям, які працюють у лісі. Задля запобігання  нещасних випадків з працівниками підприємства було проведено бесіду - провідний інспектор Малинського міського відділу Державної служби з надзвичайних ситуацій Іван Буханчук розповів про правила профілактики укусів змій при роботі у лісі. Ось ці рекомендції:

• У ліс порібно одягати довгі штани із цупкої тканини та високі черевики. Штани бажано заправити у взуття.
• Перевіряти місце привалу - пошурхотіть чи постукайте палицею. Це відлякає змію.
• Не торкатися неперевірених предметів руками. Змії часто ховаються в старих пеньках, під каменями або стовбурами дерев.
• Якщо побачили змію, не можна робити різких рухів. Потрібно або завмерти й зачекати, поки вона відповзе, або без різких рухів відійти у сторону. Гадюки кусають лише обороняючись: не зачепите її – вона Вас теж.


Але іноді ситуація може бути непередбачуваною, а укус – стрімким. Якщо вкусила саме гадюка, то на місці укусу буде дві цятки від зубів. Відстань між ними не більше 1 см. Навколо з’являється набряк – він червоніє та пече. Що відбувається? Отрута гадюки спричиняє згортання крові та має кардіотоксичний ефект - сильно падає тиск, утворюються тромби. У вкушеного з’являються ознаки отруєння. У перші 30-90 хвилин після укусу починається згортання крові та поява мікротромбів. Що робити?

Потрібно якнайшвидше потрапити до лікарні (адже отруєння небезпечне своїми ускладненнями). Але правильна домедична допомога полегшить стан. МОЗ рекомендує такі дії:

  1. Менше руху! 2. Звільнити уражену частину тіла від одягу, взуття тощо 3. На місце укусу накласти стерильну пов’язку з антисептиком 4. При укусі змії важливо багато пити. 5. Прийняти 1-2 таблетки ліків від алергії. 6. При транспортуванні покласти уражену кінцівку на підвищення. 7. Якщо є така можливість, прикласти до рани лід, обгорнутий у тканину.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa