Полісся, справді, можна назвати краєм конвалій. «В угіддях Малинського лісгоспу АПК найбільші осередки зростання конвалій розташовані на території Ворсівського лісництва – вздовж русла річки Ірша,» - розповідає головний лісничий Микола Мельник

Звідки ця милозвучна назва «КОНВАЛІЯ»? Назва рослини пов’язана з тим, що вона росте здебільшого в долинах річок. Словосполучення lilium convallium, на підставі якого виникла назва, походить з латинського перекладу біблійної «Пісні пісень»: «Ego flos campi, lilium convallium», що означає «я квітка поля, лілея долин». Наукова назва Convallaria majalis – конвалія травнева або конвалія звичайна.

Зараз червонокнижна рослина – конвалія травнева - для жителів Житомирщини дійсно стала звичайним явищем. Та попри це, щороку цвітіння конвалії викликає справжнє паломництво до лісу – «на конвалії». Краса білого «килиму», духмяність цвіту та ніжність квітки – ваблять.

Але не потрібно забувати, що рослина отруйна. Вона містить так звані «серцеві»глікозиди (речовини капілярозміцнюючої, протизапальної, спазмолітичної, судиннорозтирюючої дії). Лікарські препарати з конвалії - у вигляді настоянок трави, настоїв,корглікону,крапель Зеленіна, тощо - регулюють серцеву діяльність. Можливо помічали на деяких давніх портретах зображення з цими квітами? Ось, наприклад, знаменитий астроном та математик Миколай Коперник також займався й медициною, тому на багатьох портретах він зображений з букетиком білосніжних конвалій у руках, що є символом данини медицини природі.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa