Щорічно у ДП «Малинський лісгосп АПК» виготовляють майже 300 шпаківень. Їх розвішують навколо ділянок, на яких висаджено лісові культури.


Користь від шпаків у лісі, особливо від новоселів у «нових мікрорайонах» - на новостворених лісових культурах, складно переоцінити. Навесні за день дорослий шпак може з’їсти до 200 г комах. Так само поживно – тільки личинками комах - шпаки годують і своїх пташенят. Здобування корму починається ще до сходу сонця і закінчується тільки із настанням сутінок. За сезон пара шпаків разом із потомством знищують щонайменше чверть мільйона комах!
За традицією шпаківні прийнято розвішувати в Міжнародний день птахів – 1 квітня. Але з «пташиної» точки зору – це вже запізно. Адже майбутній глава сім'ї прилітає на дві-три тижні раніше самочки - він повинен знайти гніздову ділянку з вільним «будиночком». Тому у лісгоспі шпаківні

Важливо: для штучних гніздівель використовують непофарбовані та нестругані дошки, щоб пташенятам легко було вилізти зі штучного гнізда. Шпаківню прикріплюють на стовбурі дерева на висоті 4-5 метрів.)
Ось так ранньої весни готувалися до прильоту шпаків у Барвінківському лісництві.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa