У Малинському лісгоспі АПК підбили підсумки інвентаризації вирощеного цьогоріч садивного матеріалу.

Сіянців сосни – 789 тисяч штук, дуба червоного – 48 тисяч, дуба звичайного 16,5 тисяч. Це повністю покриває потребу підприємства у садивному матеріалі. Йдеться про стандартні сіянці, які відповідають усім вимогам -  висота, довжина кореневої системи, сформована верхівкова брунька. Стільки нових дерев і висадять наступної весни в угіддях Малинського лісгоспу АПК.

Чому вирощують саме ці породи дерев? Сосна звичайна - типове для нашої кліматичної зони дерево і має багато переваг, як основна лісоутворююча порода. Це те, що вона зростає на бідних ґрунтах, швидко росте порівняно з іншими хвойними та має деревину, яка широко використовується у господарстві та виробництві. До слова, у соснових голках процеси фотосинтесу тривають не менше трьох років тому ці дерева залишаються вічнозеленими, сприяючи тим самим інтенсивному «очищенню» повітря.  

Дуб, як листяна порода, відіграє велику роль у створенні біомаси на суцільних зрубах. Жолудями харчуються звірі, а про цінність його деревини годі й говорити. Зокрема, дуб червоний використовують під час посадки хвойних насаджень у якості захисної «куліси». Його густа та щільна крона стає на заваді суховіям та вогню. Це допоможе молодим лісовим культурам адаптуватися та піднятися в умовах посушливого літа.

Аналіз лісових культур, висаджених у три останні роки, показує, що створення таких додаткових до агротехнічних заходів умов зростання, сприяє підвищенню приживлюваності. До того ж мішані посадки, більш подібні до природних, мають більшу стійкість до хвороб та ураження шкідниками.

Фахівцями ДП «Малинський лісгосп АПК» також проведено атестацію лісових культур на площі 702 га. З них третина – 235 га – переведені у вкриті лісом площі.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa