Ландшафтний заказник місцевого значення «Лумлянський» - одна з перлин у багатому намисті природи нашого краю. Він розташований неподалік села Лумля, що на території Малинівської сільської ради (Малинський район, Житомирська область). Загальна площа заказника перевищує 40 гектарів. Майже уся його територія - це Лумлянське водосховище. Соснові насадження, що підходять майже до води, та роздоле водне плесо створюють мальовничий пейзаж. Ліс на берегах водойми має особливий  мікроклімат - його повітря,  насичене цілющим запахом хвої, завжди утримує приємну вологість.

Частина заказника, а саме 1.7 га земель лісогосподарського призначення, тепер - природоохоронна територія Ворсівського лісництва Малинського лісгоспу АПК.

 

Довідково:

Заказник  створений 9 липня рішенням сесії обласної ради №1503 «Про утворення об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення». У Положенні про заказник йдеться про те, що  «метою збереження єдиного мальовничого ландшафтного комплексу  у складі водосховища та прибережних захисних лісових насаджень».

Ідея впровадження тут спеціального природоохоронного режиму  належить жителям села Лумля, які, прагнучі зберегти чистоту та недоторканість цього куточка природи, шукали можливості убезпечити його від різних зазіхань, - про це розповіла Малинівський сільський голова Наталія Парфіненко. За її словами, ініціатива була підтримана посадовцями обласного управління екології, науковцями та природоохоронними організаціями. Адже окрім того, що Лумлянське водосховище є частиною єдиної гідрологічної системи, завдяки якій зберігається сприятливий водний баланс в екосистемі, і водойма, і навколишні ліси, є місцем зростання рідкісних червонокнижних видів рослин (сальвінія плаваюча, лілія лісова, любка дволиста, коручка морозниковидна, гніздівка звичайна).

 

Спеціальний природоохоронний режим забороняє господарську діяльність на території заказника. Зокрема, заборонено й «усі види використання водних живих ресурсів, окрім використання їх у науково-дослідних цілях, спортивного та любительського рибальства». Ця норма дає сильні важелі у боротьбі з браконьєрами і співпадає із прагненням товариства рибалок села Лумля, що довгий час опікується водоймою, зробити це місце рекреаційним.

Заказник «Лумлянський» входить до складу природно-заповідного фонду країни та охороняється, як національне надбання.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa