Берег Ворсівського водосховища – це улюблене місце відпочинку малинчан та туристів з інших регіонів. Відомо, що попри прагнення багатьох провести час у мальовничому місці, наслідки такого дозвілля йдуть не на користь живій природі. Тому лісогосподарські підприємства району підтримали ініціативу науковців, природоохоронних організацій та установ про встановлення тут особливого природоохоронного режиму. А вже влітку цього року ландшафтний заказник місцевого значення «Ворсівський» був оголошений об’єктом природно-заповідного фонду України рішенням сесії Житомирської обласної ради від 09.07.19 №1503 «Про утворення об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення» з метою охорони та збереження єдиного мальовничого ландшафтного комплексу у складі водосховища та прибережних лісових насаджень, видів рослин, занесених у Червону книгу України.

 

 «Ворсівський» - один з кращих заповідних об’єктів, які з’явилися за останні п’ять років. Так вважає один з ініціаторів створення заказника, біолог Олександр Орлов (старший науковий співробітник Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації). За його словами, Восівське водосховище – водойма дуже типова для Житомирського Полісся, але тут цікава і водна рослинність, і ліси, що прилягають до водосховища. Колись це були характерні трьохярусні сосново-дубово-грабові ліси. Подекуди їх фрагменти збереглися. Серед водної рослинності є один червонокнижний вид -  це папороть Сальвінія плаваюча. У тутешніх лісах знайдені лілія лісова, осока затінкова, орхідеї, зокрема, любка дволиста, коручка морозниковидна, гніздівка звичайна – рідкісні рослини занесені до Червоної книги України.

Законом про «Природно-заповідний фонд України» на території заказника заборонено проводити усі види діяльності, що можуть вести до порушення природних звязків і ходу природних процесів, втрати наукової та естетичної цінності природного комплексу - господарська діяльність, забудова, полювання, заготівля рослин, з рештою, будь-яке використання природних ресурсів, без спеціального дозволу. Особливо небезпечною для лісової рослинності є пожежа, тому на заповідній території не можна розводити багаття. І, звісно ж, не залишати сміття і не закопувати непотріб!

Закон-законом, але тільки розумне ставлення громади до свого СКАРБУ може зберегти цю «перлину» Поліського краю для прийдешніх поколінь. 

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa