Попри високу пожежну небезпеку, загрозу для свого здоровя (життя) та майна, деякі «господарі» вдаються до спалювання ботвиння, сміття та стерні, нібито прибираючи у такий спосіб свої городи (посіви) та обійстя.  За одну добу, 10 вересня, пожежній охороні ДП «Малинський лісгосп АПК» довелося чотири рази виїжджати на гасіння загорянь поблизу масивів лісу.

Неподалік села Ворсівка було підпалене стихійне сміттєзвалище. Першими помітили та кинулися гасити вогонь Микола та Андрій Дударі, майстри Ворсівського лісництва. Приборкували вогонь й місцеві мешканці. У цей же ж час надійшло повідомлення про пожежу у «горинському» дачному масиві . З усього – вогонь поширився з городів, де палили картоплиння, на зарОслі травою, покинуті ділянки. З цієї ж причини сталося загоряння поблизу села Лумля. У всіх випадках для оборювання та гасіння були задіяні лісова охорона та  протипожежна техніка Малинського лісгоспу АПК.

Цього ж дня масштабна хвиля вогню пройшла полем біля села Баранівка, близько якого розташовані угіддя Недашківського лісництва. Небезпека того, що вогонь перейде на крайні хати, а також у ліс була надто високою. Стихію вдалося зупинити завдяки зусиллям лісової охорони підприємства. На місці пожежі працювали два трактори та дві пожежні машини.  Своєчасне реагування та недопущення поширення вогню відбулося завдяки тісній співпраці між підрозділами ДСНС і пожежною охороною лісгоспів, АПК та державного.

10 вересня начальник обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Ігор Нікітчук  звернувся до громадян: «Цьогоріч кількість пожеж, спричинених загорянням сухої трави почала зростати ще з лютого. Наразі за календарем маємо вже вересень, а суха трава горіти не припиняє. І основна причина цьому – людський фактор. На превеликий жаль, через загоряння сухостою в поточному році загинуло 4 особи, ще 5 осіб травмовано. Так, в квітні поточного року з цієї причини в смт Довбиш Баранівського району, загинуло подружжя пенсіонерів. Літня жінка зі своїм чоловіком спалювали сухостій біля свого будинку. Побачивши, що вже горять чагарники і вогонь наближається до їхнього будинку, вони побігли гасити пожежу. Однак через власну необережність у жінки загорівся одяг. На місці події працівники швидкої констатували її смерть. 82-річного чоловіка з опіками понад 80% тіла госпіталізували до лікарні, де він згодом помер.» …

Вкотре закликаємо мешканців Малина та району обачно та з усією відповідальністю ставитися до пожежної небезпеки (наразі найвищий її рівень)! Враховувати умови посухи та високої температури, будь-яке 

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa