Лісовідновлення – головна умова лісокористування: щороку на місці зрубів Малинський лісгосп АПК створює щонайменше 100 га нових насаджень. А літо – пора догляду за молодими лісовими культурами та сіянцями у розсадниках. Від цього залежить якість майбутніх деревостанів. Погодні умови цього літа – тепло та рясні опади – сприяють розростанню трави та чагарників, які є головними суперниками сіянців та посадок перших років «за місце під сонцем». Догляд на ділянці проводять за потребою, у кожному окремому випадку – залежно від умов зростання. Їх кількість визначають фахівці. Але у перші 3 роки - не менше двох-трьох разів впродовж вегетаційного періоду.

    Це – обкошування  міжрядь сікорізами та просапування у рядках. Ці прості, але трудомісткі, методи сприяють кращому живленню та приросту основної породи. У Малинському лісгоспі АПК вже проведено догляду на площі 230 гектарів.                                                                                                                                                           У розсадниках  лісгоспу для лісокультурної кампанії наступного року підростають сіянці сосни, дуба черешчатого та червоного. Їх просапують та рихлять.

       Догляд за лісовими культурами є обов’язковою частиною  комплексу лісовідновлювальних робіт, що проводяться лісгоспом - від посіву насіння до переведення посадки у покриту лісом площу. Затрати на догляд лісових культур та розсадників складають левову частку витрат – за останні півроку 480 тис власних коштів підприємства.  Це вкладення у майбутній продуктивний ліс.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa