Семінар-навчання з охорони праці та техніки безпеки на лісосічних роботах відбувся у Малинському лісгоспі АПК на базі Ворсівського лісництва.

Участь у семінарі взяли спеціалісти відділу лісового господарства, лісничі та їх помічники, старші майстри лісу, представник контролюючих структур - головний державний інспектор з охорони праці та промислової безпеки  Михайло Прокопенко, головний державний інспектор відділу нагляду за додержанням законодавства з питань праці Володимир Первушин. Місцеву громаду представив голова Горинського сільської ради Володимир Омельченко.

Метою семінару було закріпити, поглибити теоретичні знання та практичні навички з техніки  звалювання  - одного з найбільш небезпечних процесів на виробництві. Учасників семінару привітав директор ДП «Малинський лісгосп АПК» Володимир Антонюк:

«Безпека та здоров’я працівників були і залишаються у пріоритеті керівництва Малинського лісгоспу АПК. Тому умови праці робітників, забезпечення їх якісними засобами індивідуального захисту та безпечними засобами виробництва перебувають у нас на постійному контролі. Вчасно проводиться інструктаж з техніки безпеки. Увесь комплекс заходів зменшує до мінімуму ризики пов’язані із виконанням робіт відповідно до посадових обов’язків. Усі штатні працівники оформлені та мають соціальний захист відповідно до трудового законодавства.»

Голова Горинської сільської ради Володимир Омельченко, зазначив, що громада має тісну співпрацю із підприємством, зокрема, Ворсівським лісництвом Малинського лісгоспу АПК, а усі рубки обов’язково узгоджуються з представниками громади.

У ході семінару було розглянуто особливості технологічної схеми розробки лісосіки, виконання основних видів робіт, відповідність організації лісосічних робіт до стандартів FSC® , а також виконання природоохоронних вимог.

Було проведено показове звалювання дерев: сухого зламаного дерева, ураженого гниллю; сухостійного; а також сироростучого, відведеного у рубку за певними ознаками всихання. Особливу увагу звернули на відмінності звалювання дерев та на техніку безпеки у кожному окремому випадку. 

Інспектори Управління Держпраці Михайло Прокопенко та Володимир Первушин, зробивши аналіз проведеного семінару, дали позитивну оцінку  організації охорони праці та техніки безпеки на підприємстві, зокрема, на лісосічних роботах; а також нагадали про безпеку, пов’язану з початком сезону заготівлі ягід та роз’яснили працівникам лісгоспу окремі питання трудового законодавства.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa