На підприємстві з метою охорони лісу від пожеж проводиться комплекс організаційних, профілактичних та попереджувальних заходів. Тривають роботи по влаштуванню та догляду за мінералізованими смугами. Систематично проводиться роз’яснювальна робота в ЗМІ з охорони лісів від пожеж, встановлено необхідну кількість аншлагів, шлагбаумів, інформаційних стендів.

З питань охорони та захисту лісів важливою є співпраця із сільськими радами. У випадках випалювання залишків трави на землях громади, голови сільських рад повинні вжити заходи по гасінню займань, а також забезпечити виконання законодавства щодо розміщення поблизу лісових насаджень складів паливно-мастильних та інших горючих матеріалів, автозаправних станцій та вогненебезпечних виробництв, смітників, житлових і виробничих приміщень, звалювання та спалювання у лісових насадженнях сміття, будівельних залишків, побутових та горючих відходів тощо.

Не менш важливим залишається питання самовільних рубок лісу на території району. З метою протидії лісопорушенням у ДП «Малинський лісгосп АПК» створено рейдові групи (оперативного реагування), що значно зменшило кількість випадків порушень лісового законодавства, але для попередження та викриття таких випадків необхідна також активна участь мешканців району та оперативне реагування голів сільських рад у разі наявності інформації про вчинення або наміру вчинення лісопорушення.

Тільки при чіткій координації дій між органами влади, лісовою охороною та правоохоронними органами, за активної підтримки місцевих громад, можливо досягнути високої продуктивності у боротьбі та запобіганню порушень лісового законодавства.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa