27 квітня на території ДП «Малинського лісгоспу АПК» вперше в історії «Житомироблагроліс» відбулися спільні з управлінням ДСНС у Житомирській області тактико-спеціальні навчання щодо ліквідації умовної надзвичайної ситуації, спричиненої лісовою пожежею.

За сценарієм, під час патрулювання лісового масиву Ворсівського лісництва майстер лісу виявив пожежу, про що повідомив чергового лісгоспу. Керівництво лісгоспу вживає першочергових заходів щодо організації гасіння силами та засобами лісництва, патрульної бригади та ЛПС-1 підприємства, застосовуючи ранцеві оприскувачі, гасіння водою від пристосованої для гасіння лісових пожеж техніки, прокладали загороджувальні і опорні мінералізовані смуги. Саме такі ефективні способи гасіння пожеж на початковій стадії були продемонстровані працівниками лісгоспу.

Але, згідно додаткової ввідної, швидко ліквідувати пожежу наявними силами та засобами не вдавалося через високий клас пожежної небезпеки і поривчастий вітер. Тож до місця події направлено сили та засоби пожежних підрозділів ДСНС, що входять до Коростенського зведеного загону з гасіння великих пожеж. Значна роль відводилася наземній розвідці та повітряній за допомогою квадрокоптера для з'ясування загальної обстановки по всьому периметру пожежі.

Після цього рятувальниками прокладена магістральна лінія від водойми та подано 2 стаціонарні лафетні стволи на гасіння верхової лісової пожежі, що рухалася хвойним молодняком.

Завдяки професіоналізму та технічному оснащенню протипожежних формувань обох відомств, пожежу локалізовано та ліквідовано.

Запорука успішної ліквідації будь-якого загоряння в лісових масивах – плідна співпраця між лісокористувачами та рятувальниками.

Go to top
web site developer Bagnyuk Vitaliy https://vk.com/genowa